XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 lipca 2017r.

1. W dniu 6 sierpnia 2017 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do celu wyznaczonego przez Boga – Stwórcę.


   
Zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę są od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św., a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o g. 18.30 w salce przy plebanii. Koszt od jednego uczestnika wynosi 60 zł., w tym cena wpisowego i bagażu. Grupa 4 wyrusza z placu przy Bazylice w sobotę 6 sierpnia o g. 7.45. Jest możliwość powrotu z Częstochowy autokarem 13 sierpnia po Mszy św. na Wałach. Koszt 40 zł.
    
Zapraszamy tych, którzy nie idą na pielgrzymkę do włączenia się do Duchowej Pielgrzymki Karty do zapisu oraz program uczestniczenia w duchowej pielgrzymce są na stoliku za ławkami. W dniach pielgrzymki rano o g. 6.30 w kaplicy M. B. Częstochowskiej śpiew Godzinek, Msza św. Po Mszy św. wieczornej Apel Jasnogórski i 10- tek różańca. Zapraszamy. Indywidualnie w te dni odmawiamy Anioł Pański, cząstkę Różańca i Koronkę do B. Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu wypadają w liturgii Kościoła wspomnienia:

  • 31.07 - św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu Jezuitów

  • 01.08 - św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła oraz rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

  • 04.08- św. Jana Marii Vianneya, patrona księży.

  • 06.08 - Święto Przemienienia Pańskiego.

  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I Piątek i I sobotę miesiąca. W I piątek o g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. Wieczornej. W I sobotę o g. 17.15 nabożeństwo do Matki Bożej i zmianka KŻR.

4. Klub Seniora przy naszej parafii organizuje wyjazd do Warszawy w poniedziałek 4 września o g. 7.00. W programie: zwiedzanie wraz z przewodnikiem Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie; spacer po Łazienkach Królewskich, zwiedzanie Pałacu na Wodzie, spacer po warszawskiej Starówce.
    
Cena wycieczki 70 zł. Obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu i opłatę za przewodnika. Zapisy w zakrystii do 13 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum