XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 lipca 2017

W dniu 6 sierpnia 2017 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do celu wyznaczonego przez Boga – Stwórcę. Idźcie i głoście” – to temat „rekolekcji w drodze”, które będziemy przeżywać podczas sierpniowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Temat ten harmonizuje z założeniami programu duszpasterskiego, który jest realizowany w bieżącym roku w Polsce. Pragniemy pogłębić naszą wiarę oraz świadomość misji, która wynika z przyjętego Sakramentu Chrztu Świętego i Sakramentu Bierzmowania: jesteśmy uczniami Chrystusa oraz misjonarzami.


          
Wzorem dla nas jest przede wszystkim Najświętsza Maryja Panna. Pragniemy wsłuchać się w Orędzie Fatimskie wspominając 100. rocznicę objawień w Fatimie. Będziemy także dziękować za objawienia NMP w Gietrzwałdzie, przeżywając 140. rocznicę tego wydarzenia. Dla nas, Polaków, niezwykle ważna jest także 300. rocznica koronacji Jasnogórskiego Obrazu NMP. Wspaniałym wzorem postawy ucznia i misjonarza są dla nas święci. W czasie naszych „rekolekcji w drodze” będziemy rozważać lekcję wiary, którą pozostawili nam Święty Brat Albert Chmielowski oraz Błogosławiony Honorat Koźmiński.
           
Dziękuję Kierownictwu Pielgrzymki, Duszpasterzom oraz ich Współpracownikom za przygotowanie naszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Siostry i Bracia do udziału w Pielgrzymce. W szczególny sposób zapraszam młodzież do włączenia się w przygotowanie i przeżycie „rekolekcji w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy w duchu rozmodlenia i ofiary.
Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

                                 + Henryk Tomasik, Biskup Radomski

2. Zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę w naszej parafii od niedzieli 30 lipca po Mszach św. a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. o g. 18.30 w salce przy plebanii. Koszt od jednego uczestnika wynosi 60 zł. w tym cena wpisowego i bagażu. Grupa 4 wyrusza z placu przy Bazylice w niedzielę 6 sierpnia o g. 7.45. Jest możliwość powrotu z Częstochowy autokarem 13 sierpnia po Mszy św. na wałach. Koszt 40 zł.

3. Obchodzimy też w tym tygodniu wspomnienia świętych:

24.07 św. Kingi, żony Bolesława Wstydliwego;
25.07 Św. Jakuba Ap. Na rozkaz Heroda ścięty mieczem ok. r. 44;
26.07 Św. Joahima i Anny, rodziców Maryi, matki Jezusa. Są patronami dziadków;
29.07 Św. Marty, była siostrą Marii i Łazarza. W Betanii gościnie przyjmowała Chrystusa. Na jej prośbę Chrystus wskrzesił Łazarza.

4. Klub Seniora przy naszej parafii organizuje wyjazd do Warszawy w poniedziałek 4 września o g. 7.00. W programie: zwiedzanie wraz z przewodnikiem Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie; spacer po Łazienkach Królewskich, zwiedzanie Pałacu na Wodzie, spacer po warszawskiej Starówce. Cena wycieczki 70 zł. Obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu i opłatę za przewodnika. Zapisy w zakrystii do 13 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum