NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA - 23 kwietnia 2017r.

1.W dniach od 23 do 29 kwietnia w całej Polsce obchodzimy Tydzień Miłosierdzia. Celem przeżywania Tygodnia Miłosierdzia jest uwrażliwienie ludzkich sumień i serc do ofiarnej posługi na rzecz człowieka potrzebującego. Każdy chrześcijanin mając dostęp do nieskończonego źródła Bożej Miłości, która uobecnia się w Eucharystii i życiu sakramentalnym może czerpać siły, aby dzielić się nią z potrzebującymi.

Dziś po Mszach św. w ramach akcji Caritas ”Pola Nadziei”, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzają zbiórkę ofiar na pomoc osobom zmagającym się z chorobami nowotworowymi. 

2. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu wspomnienia:

  • św. Wojciecha bpa i męczennika, patrona Polski; św. Marka Ewangelisty i św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  • Solenizantom składamy najlepsze życzenia zapewniając o pamięci w modlitwie.

3.Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej przy  parafii pw. św. Kazimierza w Radomiu zaprasza w dzisiejszą niedzielę o g. 19.00, w ramach cyklu „Idźcie i głoście” ,na prelekcję multimedialną KS. DR. JACKA KUCHARSKIEGO pt. „Juda Tadeusz apostoł i męczennik”.

4. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o g. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

5. W sobotę 3 czerwca organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na doroczne spotkanie KŻR. W tym dniu nawiedzimy też w drodze powrotnej Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Miłosiernego w Paradyżu. Koszt przejazdu 40 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. Klub Seniora przy naszej parafii organizuje 4 dniową pielgrzymkę-wycieczkę w Beskid Śląski w dniach od 5 do 8 czerwca br. Koszt 450 zł. W tej kwocie posiłki, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.  Zapisy w zakrystii do 7 maja. Przy zapisie wpłata zaliczki w wysokości 100 zł. Bliższe informacje znajdziemy w gablotach i przy zapisie.

7. W środę 26 04  w świetlicy Kazimierzówka o g. 16.00 odbędzie się spotkanie ze specjalistą poświęcone zaćmie; w tym prelekcja i informacje także o zabiegach i terminach wykonania.
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum