III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 19 marca 2017

Drodzy Siostry i Bracia. W sobotę, 25 marca 2017 roku, w katedrze radomskiej, o godzinie 11.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dwadzieścia pięć lat Diecezji Radomskiej. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

W tym dniu rozpoczniemy także wielką modlitwę adoracyjno-wynagradzającą: Jerycho Różańcowe. Podejmujemy prośbę Matki Bożej skierowaną do świata podczas objawień w Fatimie. Pragniemy całą Diecezją wyznać wiarę w Bożą sprawiedliwość i składać wynagrodzenie za zło istniejące w świecie. Skierujemy do nieba także wspólną modlitwę o nawrócenie grzeszników.

Drodzy Bracia i Siostry, serdecznie zapraszam na tę uroczystość.

                                                        X Henryk Tomasik Biskup Radomski

  • W naszej parafii i dekanacie Jerycho Różańcowe rozpocznie się w sobotę 9 września o g. 18.00.

1.Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali wyjątkowo już o g. 17.00 z udziałem znanego zespołu muzycznego, śpiewaczego Gaudeamus, który w sposób wyjątkowy przedstawi Pasję.

  • W dzisiejszą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały na Mszy św. o g. 12.30 poświęcone książeczki do nabożeństwa. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami

2. W sobotę 25 marca wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jest zgodnie z życzeniem Sługi Bożego Jana Pawła II jako Dzień Świętości Życia. Jedną z form obrony życia jako największego daru Boga jest podjęcie przez poszczególne osoby Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej: radosnej, bolesnej, chwalebnej czy tajemnicy światła oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Bliższe informacje na temat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdziemy w broszurkach wyłożonych na stolikach za ławkami.
Zachęcamy naszych parafian do włączenia się do tego wielkiego dzieła obrony życia poprzez nasz osobisty duchowy dar. Każdy, kto zdecyduje się podjąć Duchowa Adopcję, prosimy by wziął karteczkę – deklarację, wypełnił ją i w sobotę złożył do koszyczka na stoliku. Część karteczki zawierającą modlitwę zatrzymujemy do codziennego odmawiania. W Uroczystość Zwiastowania osoby te złożą na Mszy św.  przyrzeczenie podjęcia Duchowej Adopcji. Msze św. w uroczystość Zwiastowania o g. 7.00 i 18.00.

3. Zapraszamy mieszkańców z Radomia i okolic na Poznajki. Jest to sposób na poznawanie nowych, wartościowych osób, które w życiu kierują się podobnymi wartościami takimi jak: wiara w Boga, uczciwość, szczerość. 
Spotkania organizowane są wolontaryjnie przez małżeństwo z naszej parafii w Duszpasterstwie Akademickim przy ul. Górniczej 2. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
Najbliższe terminy spotkań to:
23.03.2017r. (czwartek, godz. 18:00) Kobiety 20-27 lat i Mężczyźni wiek 20-27 lat.
24.03.2017r. (piątek, godz. 18:00) Kobiety 32-42, Mężczyźni 34-44.

Program obchodów Dnia Świętości Życia w Radomiu

17.00 – Marsz dla Życia spod radomskiej katedry do kościoła oo Bernardynów

18.00 – Droga Krzyżowa

18.30 – Msza św. pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji

19.30 – Procesja ze świecami po pomnik Maryi Matki Życia

  • We wtorek o g. 17.00 młodzież klas III gimnazjum przychodzi do Bazyliki na próbę przed bierzmowaniem. 

3. W środę młodzież szkół średnich Radomia i naszej parafii rozpoczyna rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. wikariusz Krzysztof Kwiatkowski. Spotkania w bazylice będą o g. 10.00 i 16.00. Spowiedź również przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w czwartek o g. 16.30.

W piątek o g. 18.00 w Bazylice ks. bp Adam Odzimek udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej.

4.W najbliższą niedzielę, 26 marca br., na godzinę 9.00, Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, ulica Młyńska 23/25. Podczas tegorocznego dnia skupienia wykład ,,Kultura chrześcijańska w języku” wygłosi znany polonista i językoznawca profesor Jan Miodek z Wrocławia. Planowane zakończenie spotkania ok. godziny. 14.00.
                        Bp Piotr Turzyński

5. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej przy  parafii pw. św. Kazimierza zaprasza w przyszłą niedzielę 26 III o g. 19.00 w ramach cyklu „Idźcie i głoście,” na prelekcję multimedialną  AL. FILIPA LORENCA  pt. „Tomasz – apostoł, który pragnął „dotknąć” Boga żywego”.

6.W dniach od 6 do 16 października organizujemy samolotową pielgrzymkę do Gruzji i  Armenii. Gruzja i Armenia,  to  pierwsze chrześcijańskie kraje na świecie. Wspaniałe kościoły i monastyry z VII w. Starożytna cywilizacja.  Piękne górskie krajobrazy. Zgłoszenia do niedzieli 26 marca przyjmuję w zakrystii i udzielam  bliższych informacji. Zapraszamy. 

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum