II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12 marca 2017r.

1.Przeżywamy czas Wielkiego Postu, który zobowiązuje nas nie tylko w kościele na Mszy Św. czy nabożeństwach. Jesteśmy uczniami Chrystusa także w domu, w pracy, podczas wypoczynku. Niech więc na każdym miejscu towarzyszy nam duch pokuty, większego wyciszenia, modlitwy, podejmowanie dobrych postanowień. Szczególnie rodzice i wychowawcy niech zatroszczą się o przeżywanie wraz z dziećmi Wielkiego Postu w duchu chrześcijańskim.

2. Okres Wielkiego Postu, to czas nabożeństw pasyjnych, naszej. Gorzkie Żale w każdą niedziele o g. 17.15, Droga krzyżowa w piątek: dla dzieci o g. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

3.Tegoroczny Dzień Postu i Solidarności z Misjonarzami, przebiegał pod hasłem: Gdzie misjonarze-tam nadzieja. Dziękujemy Bogu za świadectwo miłosierdzia Bożego składane przez misjonarzy, które daje nadzieje ubogim i potrzebującym w krajach misyjnych. Ofiary złożone dzisiejszą niedzielę Wielkiego Postu do puszek przeznaczone są na rzecz misji. Duszpasterstwo Misyjne naszej diecezji organizuje zbiórkę darów w tym roku dla parafii ukraińskich. Są to:

  • środki czyszczące i piorące
  • oraz przybory szkolne.

Dary te można składać w zakrystii lub na plebanii.

4. W środę na g. 19:15 zapraszam rodziców z dziećmi po odbiór strojów komunijnych. Miejscem odbioru będzie salka na plebanii.

5. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I komunii św., będą miały na Mszy św., o g. 12:30 poświęcone książeczki do nabożeństwa. Bezpośrednio po Mszy św., spotkanie z rodzicami.

6.W dniach od 6 do 16 października organizujemy samolotową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Gruzja i Armenia, to pierwsze chrześcijańskie kraje na świecie. Wspaniałe kościoły i monastyry z VII w. Starożytna cywilizacja.  Piękne górskie krajobrazy. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystii i udzielam bliższych informacji. Zapraszamy. 
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum