VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 lutego 2017r.
1. Szybko minął karnawał. W tym tygodniu obchodzimy Środę Popielcową rozpoczynającą Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Gest ten ma nam przypomnieć, że wszystko co ziemskie, jest przemijające, powstało z prochu i w proch się obróci. Jest to widzialny skutek grzechu. Jednak kapłan posypując głowy wiernych popiołem czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. Na tej drodze niech pomocne będą: nabożeństwa wielkopostne, pokuta, post, dobre uczynki, wyrzeczenia.
Msze Św. z obrzędem posypania popiołem odprawione będą o g. 7.00, 9.00,11.00 i 18.00.
  • W Popielec obowiązuje nas post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i spożyciu tylko jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki powinny być ograniczone co do ilości.

2. W tym tygodniu wraz z Wielkim Postem rozpoczyna się w Kościele Polskim Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Przypomnijmy, że trzeźwość nie jest wyrzeczeniem, ale moralnym obowiązkiem. Obowiązuje zawsze. Natomiast całkowita abstynencja od alkoholu jest formą dobrowolnego postu podejmowanego z miłości do Boga i człowieka w duchu zadośćuczynienia za grzechy pijaństwa i uproszenia łaski trzeźwości dla ludzi uzależnionych. Podejmijmy ochotnym sercem dar abstynencji szczególnie w okresie Wielkiego Postu wpatrzeni w Krzyż, znak ofiarnej i odkupieńczej miłości Chrystusa Pana.


3. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15. Gorzkie Żale w przyszłą niedziele o g. 17.15.


4. W Środę Popielcową dzieci ze szkół podstawowych rozpoczynają rekolekcje, które poprowadzi ks. Karol Kwiatkowski W środę, przychodzą dzieci na nabożeństwa rekolekcyjne przed południem o g. 11.00, a po południu o g. 15.00. W czwartek i piątek o g. 10.00 i 15.00. W te dni nie ma zajęć szkolnych, dzieci uczęszczające na katechezę mają zatem obowiązek w sumieniu uczestniczenia w rekolekcjach. Prosimy rodziców i opiekunów o dopilnowanie udziału dzieci w rekolekcjach / plan rekolekcji na planszy /.


5. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej przy naszej oparafii zaprasza dziś na w ramach cyklu „Idźcie i głoście” na prelekcję multimedialną KS. DR. JACKA KUCHARSKIEGO pt. „Synowie Zebedeusza Jakub i Jan uczniami Pana”. Spotkanie w świetlicy Kazimierzówka o g. 19.00.


6. W dniach od 6 do 16 października organizujemy samolotową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Gruzja i Armenia, to pierwsze chrześcijańskie kraje na świecie. Wspaniałe kościoły i monastyry z VII w. Starożytna cywilizacja. Piękne górskie krajobrazy. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystii i udzielam bliższych informacji. Zapraszamy.


7. W sobotę 4 marca obchodzić będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza- królewicza, patrona naszej Diecezji i miasta Radomia w roku jubileuszu 300 lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i 10 lecia nawiedzenia kopii Jasnogórskiego Obrazu w naszej parafii. W życiu św. Kazimierza przejawiała się duchowość maryjna również w kulcie Maryi Jasnogórskiej. Tekst hymnu maryjnego Omni die dic Mariae, Duszo moja rzecz to twoja, Maryję codziennie sławić ,odmawiał i rozważał każdego dnia żyjąc jego treściami. Obchodząc doroczne uroczystości kazimierzowskie pragniemy uczyć się tych wartości i pielęgnować je w codziennym życiu osobistym i społecznym.
Triduum ku czci św. Kazimierza:

  • 1 i 2 marca o g. 17.30
  • 3 marca w I piątek miesiąca o g. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia; o g. 17.00 nieszpory ku czci Św. Kazimierza a po niej Droga Krzyżowa. Od g. 17.00 spowiedź.
  • W I sobotę miesiąca, 4 marca o g. 18.00 – centralna Msza Św. odpustowa /koncelebrowana/ z udziałem Księży Biskupów. Pozostałe Msze Św. przed południem o g. 7.00; 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o g. 9.00.00 nabożeństwo I sobotnie z udziałem Róż Różańcowych i zmianką tajemnic różańcowych.
  • W niedzielę 5 marca w bazylice o g. 11.00 - program artystyczny o św. Kazimierzu królewiczu w wykonaniu młodzieży Gimnazjum nr. 12.
  • W tym roku kolejny raz w obchody kazimierzowskie włącza się samorząd miasta. Program znajdziemy na plakatach i w mediach.

8. W piątek 3 marca również w naszej parafii ma miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt ten prosimy składać na tylnym, betonowym odcinku placu przy świetlicy Kazimierzówka do g. 13.00 w piątek.


9. W przyszłą niedzielę po Msz św. o g. 11.00, w kaplicy Matki Bożej odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży kl.III gimnazjum, przed zbliżającym się dniem przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum