VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 lutego 2017r.

1.W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu święta i wspomnienia:

  • 22 II środa - Święto Katedry Św. Piotra Apostoła, które przypomina, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła.
23 II czwartek - św. Polikarpa, ucznia św. Jana Ap. I biskupa Smyrny. Poniósł śmierć męczeńską ok. r. 155, spalony na stadionie miejskim w Smyrnie.

2. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej przy naszej parafii zaprasza w ramach cyklu „Idźcie i głoście” na prelekcję multimedialną KS. DR. JACKA KUCHARSKIEGO pt. „Synowie Zebedeusza Jakub i Jan uczniami Pana”. Msza św. w przyszłą niedzielę o g. 18.00 a po niej spotkanie w świetlicy Kazimierzówka

3. W dniach od 6 do 16 października organizujemy samolotową pielgrzymkę do Gruzji i  Armenii. Gruzja i Armenia, to pierwsze chrześcijańskie kraje na świecie. Wspaniałe kościoły i monastyry z VII w. Starożytna cywilizacja. Piękne górskie krajobrazy. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystii i udzielam  bliższych informacji. Zapraszamy.

4. Caritas Diecezji Radomskiej już 25 lat realizuje dzieła miłosierdzia niosąc pomoc potrzebującym, a szczególnie dzieciom, chorym, osobom starszym, bezdomnym, rodzinom wielodzietnym. Od kilku lat na ten cel pozyskuje 1% podatku, aby móc lepiej i efektywniej pomagać coraz to większej ilości osób. Dziękując za zaufanie, jakim cieszy się Caritas, zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% dla Caritas (Nr KRS niezbędny do podania w PIT znajduje się na ulotkach i plakatach).

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum