V NIEDZIELA ZWYKŁA - 05 LUTEGO 2017r.

1. W tym tygodniu w sobotę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzone w Kościele jako Światowy Dzień Chorego. Ojciec św. Benedykt XVI w orędziu na ten dzień przypomina, gdzie jest źródło nadziei:” Z tajemnicy męki Chrystusa, śmierci i zmartwychwstania, ludzkie cierpienie czerpie sens i pełnię światła”. Ludzi chorych i starszych z naszej parafii zapraszamy 11 lutego o g. 9.00 na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu chorych.

2. Caritas Diecezji Radomskiej realizuje dzieła miłosierdzia niosąc pomoc potrzebującym a szczególnie dzieciom, chorym, osobom starszym, bezdomnym, rodzinom wielodzietnym. Od kilku lat na ten cel pozyskuje 1% podatku, aby móc lepiej i efektywniej pomagać coraz to większej liczbie osób. Pozyskane środki w 2017 r. pragniemy przeznaczyć na:

  • dofinansowanie kosztów leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego
  • leczenie, dożywianie, edukację i wypoczynek dzieci
  • pomoc rodzinom wielodzietnym
  • pomoc rodzinom w sytuacjach losowych

Dziękując za zaufanie jakim cieszy się Caritas zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% dla Caritas (Nr KRS niezbędny do podania w PIT znajduje się na ulotkach i plakatach). Pozyskane w ten sposób środki pozwolą nam nieść pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. Razem możemy więcej i lepiej.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św., o g. 12:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św.

4. W dzisiejszą niedzielę kończy praktyki duszpasterskie dk. Sylwester Podgórski. Dziękujemy Mu za posługę w naszej parafii, głoszenie Słowa Bożego, pomoc niedzielną i w czasie wizyty duszpasterskiej. Życzymy by wstawiennictwo naszego patrona św. Kazimierza wsparło Go w dalszym przygotowywaniu się do przyjęcia sakramentu kapłaństwa. Wdzięczni za pomoc polecamy dk. Sylwestra osobistym modlitwom.
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum