IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 stycznia 2017r.

1. W liturgii Kościoła występują w tym tygodniu wspomnienia:

We wtorek 31 stycznia św. Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjanów, apostoła młodzieży, jednego z największych pedagogów w dziejach Kościoła. 
  • W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przychodzimy na Eucharystię do naszych świątyń z gromnicami, aby je poświęcić. Święto to ukazuje nam Chrystusa jako Światłość świata. Płonąca świeca ma nam przypominać, że Chrystus ma być dla nas jedynym światłem na drogach życia, w codziennych naszych wyborach. Msze św. w bazylice o g. 7.00; 9.00 i po południu o g.; 18.00

W tym dniu Kościół w Polsce modli się w intencji Osób konsekrowanych wśród nich za Siostry Franciszkanki pracujące w naszej parafii. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby żeńskich klasztorów klauzurowych, w naszej diecezji na klasztor Sióstr Klarysek w Skaryszewie.

2. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Nabożeństwa i spowiedź według dotychczasowego porządku.

3. Decyzją Matki Generalnej Sióstr Franciszkanek, posługę zakrystianki w parafii św. Kazimierza będzie pełnić s. Sabina Klejna, która pracowała ostatnio w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Sandomierzu. Serdecznie witamy s. Sabinę w naszej kazimierzowskiej wspólnocie i życzymy obfitych Bożych darów za przyczyną Św. Patrona w nowej posłudze.
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum