II NIEDZIELA ADWENTU - 04 grudnia 2016r.

1. Przeżywamy Adwent. Niech to będzie dla nas czas wewnętrznej, duchowej mobilizacji, osobistych, rodzinnych, małżeńskich postanowień, większego wyciszenia i modlitwy. Czekamy bowiem i przygotowujmy się na spotkanie z Chrystusem Panem w Święta Bożego Narodzenia i w dzień Jego powtórnego przyjścia w chwale na końcu czasów. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Najśw. Maryja Panna. Matka Boża zaprasza nas w dni powszednie na Mszę św. zwaną roratami. Roraty w naszej parafii; o g. 6.00 rano dla dorosłych i o g. 18.00 dla dzieci i młodzieży ich rodziców czy opiekunów.

2. 8.XII w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która nam mówi, że Pan Bóg wybierając Maryje na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego. Msze Św. w naszej Bazylice o g. 6.00; 9.00 i po południu o g. 18.00. Na tej Mszy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., będą miały poświęcone medaliki.

3. W przyszłą niedziele rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ojciec kapucyn z Lublina Piotr Owczarz. Proszę o modlitwę w intencji zbliżających się rekolekcji oraz ojca rekolekcjonisty.

  • Dokładny plan rekolekcji znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

4. Bóg czeka na ludzi, aby swoją miłość na ziemi uczynić widzialną i odczuwalną.  Dziś pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przez mikołajkowy dar serca okazali się takimi Bożymi ludźmi. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy przygotowali paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Dziękuję także wolontariuszom z Kazimierzówki i Klubu Seniora, którzy uroczystość św. Mikołaja w Kazimierzówce przygotowali. Niech Boże błogosławieństwo i uśmiech obdarowanych dzieci będzie dla Was nagrodą za dobre i wrażliwe serce. 

5. Dziś Polski Kościół modli się i wspiera materialnie ubogi Kościół w krajach byłego Związku Radzieckiego. W przedsionku kościoła możemy złożyć ofiarę na ten cel. Serdecznie polecamy to dzieło solidarności z katolikami w krajach byłego Związku Radzieckiego.

6. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w domach naszych pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które możemy nabyć w zakrystii i przedsionku kościoła. Świece małe -5 zł., okrągłe i stożki -15 zł. Młodzież rozprowadza też w przedsionku kościoła stroiki świąteczne. 

7. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty oraz ich duszpasterzy na Adwentowy Dzień Skupienia. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia, tj. w trzecią niedzielę Adwentu, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu o g. 10.00. Zakończenie o g. 14.00.
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum