XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 listopada 2016r.

1.Kościół obchodzi w tym tygodniu wspomnienia liturgiczne:

  • 17.XI czw. św. Grzegorz Cudotwórcy z III w. i św. Elżbiety Węgierskiej z XIII. Na mszy św. o g. 18.00 modlić się będziemy w intencji solenizanta, ks. prob. Grzegorza Senderskiego.
  • 18 XI pt. bł. Karoliny Kózkówny, poniosła śmierć męczeńską z rąk żołnierza rosyjskiego w obronie dziewczęcej czystości na początku I wojny światowej.
  • 19 XI sb. bł. Salomei, córki Leszka Białego; małżonki a po śmierci męża zakonnicy w Zgromadzeniu Sióstr Klarysek. Żyła w XIIIw.

2. W przyszłą niedzielę 20 XI wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. W tym dniu w parafiach polskich podczas każdej Mszy św. dokonany będzie akt proklamacji aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Do tego wielkiego aktu wiary przygotowujemy się specjalną nowenną. Nabożeństwo w naszej świątyni codziennie o g. 17.30 do 18 listopada włącznie.

3.W naszej parafii istnieje piękny zwyczaj obdarowywania z okazji liturgicznego wspomnienia św. Mikołaja, patrona dobroci – dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Zwyczajem lat ubiegłych można wziąć serduszko z podanym imieniem i wiekiem dziecka i przygotować dla niego paczkę. Serduszka są rozprowadzane w przedsionku bazyliki przy drzwiach wyjściowych. Ufamy, że i tym razem serduszka znajdą wiele życzliwych i dobrych serc pośród naszych parafian. Można też przygotować dar mikołajowy dla własnego dziecka, który będzie wręczony w Sali Widowiskowej w Kazimierzówce w sobotę 3 grudnia o g. 10.00. Paczki przynosimy, do zakrystii lub na plebanię.

4.W przyszłą niedzielę 20 XI po Mszy św. o g. 12.30 będzie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych

5.Przyjmujemy intencje Mszy Św. na r. 2017 oraz jeszcze przez listopad na wypominki całoroczne.

6.Dziś obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zaproszeni jesteśmy do modlitwy w intencji prześladowanych za wiarę szczególnie w Iraku. Dzięki ofiarom składanym dziś do puszek po Mszy św., będzie realizowany projekt pomocy dla chrześcijan w Iraku.
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum