XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 października 2016r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Miejscowego Kościoła, czyli oddania go na wyłączną własność Bogu.  Uwielbiamy  Boga za to święte miejsce na Zamłyniu, gdzie od 20 lat gromadzimy się na modlitwie, zwłaszcza na Eucharystii, gdzie przyjmujemy sakramenty święte umacniając wiarę i rozwijając w sobie życie Boże otrzymane na Chrzcie św. Dziś dziękujemy też Bogu za ludzi, którzy w mienionym czasie  budowali tę piękną świątynię swoją modlitwą, ofiarą materialną i duchową. Wspominamy wszystkich fundatorów i dobrodziejów naszej Bazyliki, na pierwszym miejscu ś.p. ks. inf. Adama Sochę, pierwszego proboszcza i budowniczego tej Świątyni. Wszystkich ogarniamy wdzięczna pamięcią i serdeczną modlitwą. Niech to święte miejsce będzie dla każdego z nas drogocennym skarbem, powodem szlachetnej dumy i przedmiotem dalszej pełnej miłości troski.

2.W miesiącu listopadzie w szczególny sposób nasza modlitwa naznaczona jest pamięcią o zmarłych. W swojej historii Kościół wypracował wiele form modlitewnej pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym.

  • najważniejszą jest Msza Św.,
  • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można ofiarować w dniach od 1 do 8 listopada. Należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę. np. dziesiątek różańca. 

  • Inną formą modlitwy za naszych bliskich zmarłych są tzw. wypominki. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w niedzielę przed każdą Mszą św. Na wypominki roczne i półroczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii.

2. W uroczystość Wszystkich Św. Msze św. w bazylice jak w niedzielę. O g. 17.15 procesja żałobna w Bazylice połączona z modlitwą za zmarłych. Mamy obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy św.

3. W środę  Dzień Zaduszny. Msze Św. w Bazylice o g. 8.00, 9.30 i 18.00. O g.17.30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W I piątek o g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z nabożeństwami do g. 18.00. 

5. W zakrystii można nabyć kalendarz na 2017 r. Fundacji im. Bpa Jana Chrapka. 


Porządek uroczystości na cmentarzach w Radomiu 

CMENTARZ KATOLICKI PARAFII ŚW. WACŁAWA PRZY UL. LIMANOWSKIEGO-DĘBOWEJ

1 LISTOPADA – Uroczystość Wszystkich Świętych

 14.30 – MODLITWA WYPOMINKOWA za zmarłych pochowanych na cmentarzu w minionym roku (od listopada 2015 do października 2016)

15.00 - MSZA ŚWIĘTA (od strony ul. Limanowskiego) Przewodniczy Ks. Bp Henryk Tomasik 

2 LISTOPADA 

12.00 – MODLITWA WYPOMINKOWA I MSZA ŚWIĘTA ZA ZMARŁYCH (od strony ul. Limanowskiego; możliwość uzyskania odpustu i ofiarowania go za zmarłych)

13.00 - PROCESJA I MODLITWA ZA ZAMARŁYCH

3 LISTOPADA - 7 LISTOPADA (za wyjątkiem 6 listopada - niedziela)

12.00 – MODLITWA WYPOMINKOWA I MSZA ŚWIĘTA ZA ZMARŁYCH (od strony ul. Limanowskiego; możliwość uzyskania odpustu i ofiarowania go za zmarłych.

Ks. dr Piotr Zamaria

CMENTARZ KOMUNALNY NA FIRLEJU

 1 LISTOPADA – Uroczystość Wszystkich Świętych

godz. 14.30 - procesja od bramy cmentarza; godz. 15.00 – Msza Święta

2 LISTOPADA – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

godz. 14.30 - procesja od bramy cmentarza; godz. 15.00 - Msza Święta

Ks. dr Dariusz Karasek

CMENTARZ PRAWOSŁAWNY (UL. WARSZAWSKA)

1 LISTOPADA – Uroczystość Wszystkich Świętych

godz. 13.00 – procesja ekumeniczna z modlitwami za zmarłych

Ks. Gabriel Marciniak
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum