XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 października 2016r.

1.Dziś rozpoczyna niedzielne praktyki w naszej parafii dk. Sylwester Podgórski pochodzący z parafii pw. Bł. Annuarity w Radomiu. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie kazimierzowskiej. Życzymy by poświęcony u nas czas był jak najowocniej przeżyty w przygotowaniu do święceń kapłańskich. 

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii

  • 17.X św. Ignacego Antiocheńskiego, męczennika za panowania cesarza Trajana.
  • 18.X św. Łukasza Ewangelisty i dzień patronalny pracowników służby zdrowie. W ich intencji będziemy modlić się w tym dniu na różańcu
  • 20.X św. Jana Kantego, kapłana, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zasłynął nie tylko z wiedzy i mądrości, ale też skromności i dzieł miłosierdzia.
  • 21.X bł. Jakuba Strzemię, franciszkanina, abpa halicko-lwowskiego. Zasłynął jako gorliwy misjonarz na kresach wschodnich. Odznaczał się nabożeństwem do Najśw. Sakramentu i Matki Bożej.
  • Solenizantów i jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy najlepsze życzenia kierując do Boga modlitwę w Państwa intencji 

3. Zbliżą się uroczystość Wszystkich Św. i Dnia Zadusznego, czas szczególnej pamięci modlitewnej o naszych bliskich zmarłych. Stąd pochodzi tradycja tzw. wypominek. Modlimy się  za zmarłych polecanych w wypominkach przed każdą Mszą św. niedzielną. Dlatego prosimy o zgłaszanie dusz naszych zmarłych przed tą Mszą św. w której najczęściej uczestniczymy. Na wypominki przyjmujemy codziennie przed i po Mszach św.

4. W zakrystii jest do nabycia kalendarz Diecezji Radomskiej na 2017 rok. Ofiary za kalendarz (niezmiennie 5 zł) przeznaczone zostaną na wsparcie dzieci niepełnosprawnych objętych programem stypendialnym przez Fundusz im. bp. Jana Chrapka.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Do modlitwy w intencji misji św. dołączmy dobrowolną ofiarę na rzecz placówek misyjnych wspieranych przez Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.

6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej modlitwie. Przez nią upraszamy błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin, Kościoła i świata. W prywatnych objawieniach Matka Boża niejednokrotnie wskazywała na różaniec jako środek, dzięki któremu świat może zostać ocalony. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o g. 17.30. 

7. W przyszłą niedzielę 23 października zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej na spotkanie po Mszy św., o g. 12:30.

8. Stowarzyszenie – Klub kobiet po Mastektomii zaprasza mieszkańców naszego miasta do udziału w Marszu Życia i Nadziei, 21 października o g. 15:30. Początek marszu ul. Lekarska 4.

9. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej przy współpracy duszpasterzy parafii pw. św. Kazimierza w Radomiu zaprasza na Eucharystię inaugurującą nowy rok formacji biblijnej w ramach cyklu „Biblijne dzieła miłosierdzia Boga” oraz prelekcję multimedialną KS. DR. JACKA KUCHARSKIEGO pt. „Miłosierdzie, które przekracza wszelkie oczekiwanie. Łukaszowa przypowieść o synu zagubionym i synu wiernym (Łk 15,11-32)”. NIEDZIELA, 23 października 2016 r., bazylika św. Kazimierza w Radomiu, godz. 19.00.

10. Klub Seniora zaprasza z okazji Dnia Seniora, wszystkich seniorów na wieczorek taneczny w środę o g. 16:00.
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum