XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 09 października 2016r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Przed kościołami i na ulicach  zapraszamy do daru serca na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia dla najzdolniejszej młodzieży z rodzin ubogich. Ofiary składamy do specjalnych puszek. W ten sposób budujemy żywy pomnik miłosierdzia umiłowanemu papieżowi, św. Janowi Pawłowi II.

2.  Obchodzimy w tym tygodniu święta i wspomnienia

  • 13.X bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela bezhabitowych zgromadzeń zakonnych w okresie zaborów. / odpust w Janiszpolu/
  • 14.X obchodzą swoje doroczne święto nauczyciele i wychowawcy. Składając im najlepsze życzenia nie zapomnijmy o modlitwie w ich intencji. W tym dniu zapraszamy do Bazyliki na modlitwę różańcową w intencji nauczycieli, katechetów i innych pracowników szkół działających na terenie naszej parafii.
  • 15.X w czw. Św. Teresy z Avila, mistyczki, reformatorki zakonu karmelitańskiego.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia zapewniając o pamięci modlitewnej.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary z tacy przeznaczone będą na rzecz Misji prowadzonych przez Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.

4. Powoli zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, czas szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Stąd pochodzi tradycja tzw. wypominek. W modlitwę Kościoła włączmy imiona zmarłych, których zawierzamy Bożemu miłosierdziu. Spłacamy w ten sposób zaciągnięty wobec nich dług wdzięczności. W naszej Bazylice modlimy się  za zmarłych w wypominkach w niedzielę przed każdą Mszą Św. Dlatego starajmy się zamawiać wypominki przed tą Mszą Św., w której najczęściej uczestniczymy. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii od dzisiejszej niedzieli.

5. W zakrystii jest do nabycia kalendarz Diecezji Radomskiej na 2017 rok. Bogactwem kalendarza jest wyjątkowy materiał zdjęciowy ilustrujący atmosferę Światowych Dni Młodzieży. Chcemy zatrzymać w czasie zarówno obrazy, jak i najważniejsze słowa papieża Franciszka. Ofiary za kalendarz (niezmiennie 5 zł) przeznaczone zostaną na wsparcie dzieci niepełnosprawnych objętych programem stypendialnym przez Fundusz im. bp. Jana Chrapka.

6. W październiku obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Jest to szczególny dzień solidarności z rodzicami, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię jaką jest śmierć własnego dziecka. Pragniemy być blisko tych rodziców, modlić się z nimi i za nich. Chcemy wspólnie przeżywać prawdę, że ich dzieci są zbawione i orędują za swymi rodzicami w niebie. Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy przeżyli śmierć swojego dziecka, niezależnie jak długo żyło, wraz z rodzinami na spotkanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej 16 października 2016 r. (niedziela) na g. 12:30.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum