XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 września 2016r.

1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik a z nim szczególny czas modlitwy różańcowej. Historia Kościoła jest pełna znaków mówiących o owocach modlitwy różańcowej. W wielu krajach, w Europie i na świecie, chrześcijanie w obliczu poważnych zagrożeń przez modlitwę różańcową wypraszali nawet nadzwyczajne łaski. Dziś stoimy wobec nowych wyzwań. Czemuż nie wziąć znowu do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami..” naucza św. Jan Paweł II. Zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, do modlitwy różańcowej szczególnie w intencji Ojczyzny, rodzin i małżeństw. W naszej bazylice nabożeństwo różańcowe codziennie o g. 17.30.

2. W tym tygodniu obchodzimy I sobotę miesiąca. Nabożeństwo o g. 17.15.

3. Obchodzimy liczne wspomnienia liturgiczne:

  • 27.IX Św. Wincentego a Paulo, założyciela zgromadzenia misjonarzy i sióstr miłosierdzia.
  • 28.IX św. Wacława męczennika, patrona Czech.
  • 29.IX  Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, patrona siostry organistki Michaeli. W Jej intencji zapraszamy na Mszę św. w czwartek o  g. 18.00.
  • 30.IX Św. Hieronima, znawcę i tłumacza Pisma św. na język łaciński.
  • 1.X   św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji;
  • 2.X Św. Aniołów Stróżów. Dziękujmy Bogu za to, że posyła nam duchowych opiekunów, aby strzegli nas na drogach życia przed niebezpieczeństwami duszy i ciała, broniąc przed zakusami złych duchów.
  • Solenizantom  i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia…

4. W sobotę 1.X udajemy się na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Wysokim Kole i diecezjalne spotkanie Róż Różańcowych. Wyjazd w o g. 8.00 z parkingu przy Bazylice. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Z racji tego wyjazdu zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo w niedzielę 2.X po Mszy św. o g. 8.00.

5. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę, by uczestniczyć w ogólnopolskim dniu Wielkiej Pokuty za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Przeżycie tego dnia wiąże się z Jubileuszem 1050 rocznicy Chrztu Polski. Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie. To jest czas walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. Wyjazd 15 października 2016r., o g. 7:00 z parkingu przy Bazylice. Koszt. 50 zł, zapisy w zakrystii.
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum