XXIV Niedziela Zwykła - 11 września 2016r.

1. Dziś rozpoczyna się w polskim Kościele szósty Tydzień Wychowania, któremu w tym roku towarzyszy hasło Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia – „Miłosierni jak Ojciec”. Niech każdy z nas podejmie w tym czasie modlitwę w intencji nauczycieli i wychowawców. Dziękujmy też Bogu, najlepszemu Wychowawcy, za tych, którzy są przedłużeniem Jego miłosiernej miłości, realizując dzieło wychowania, jedno z najtrudniejszych, ale zarazem najpiękniejszych zadań człowieka.

2.W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu święta i wspomnienia:

  • 14.09 - Święto Podwyższenia Krzyża Św. Krzyż jest dla chrześcijanina znakiem Zbawienia. To właśnie na drzewie śmierć wzięła początek i na drzewie krzyża została pokonana. W dobie nadużywania znaków i nieposzanowania wartości religijnych, niech to święto zachęci nas do szacunku dla Krzyża i życie na co dzień wartościami, które on wyraża.
  • 15.09 - Najśw. Maryi Panny Bolesnej.
  • 16.09 - Św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bpa. Żyli w III w. Ponieśli śmierć męczeńską w czasie prześladowań za cesarza Waleriana
  • Składamy najlepsze życzenia solenizantom, jubilatom wraz z modlitwą w ich intencji.

3. W przyszłą niedzielę 18 września po Mszy Św. o g.11.00, obowiązkowe spotkanie rodziców młodzieży gimnazjalnej, która ma przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, natomiast po Mszy Św. o g. 12.30 spotkanie  rodziców dzieci  kl. III z ks. Jackiem i zapisy do I Komunii Św. w naszej parafii.

4. Od dzisiejszej niedzieli można zamawiać w zakrystii  intencje Mszy św. na  201 rok. Msza św. stanowi centrum życia chrześcijańskiego, jest najważniejszą i najdoskonalszą modlitwą ucznia Chrystusa Pana. We Mszy św. bowiem sam Chrystus przez ofiarę Krzyża uobecnioną na ołtarzu pod postacią znaków, ofiaruje siebie Ojcu za nas i wraz z nami. Jest to ofiara uwielbienia Boga, przebłagania za grzechy, dziękczynienia za dary i prośby o potrzebne łaski i błogosławieństwo. Stąd bierze się zwyczaj zamawiania Mszy Świętych w różnych intencjach. Najczęściej zamawiamy Mszę Św. w intencji zmarłych z naszych rodzin. Jest to ze wszech miar chwalebny zwyczaj. Niesiemy w ten sposób duchową pomoc duszom w czyśćcu cierpiącym i spłacamy naszym zmarłym zaciągnięty wobec nich jeszcze za życia ziemskiego dług wdzięczności. Warto również pamiętać o intencjach Mszy Św. zamawianych za żyjących: za rodziców, dzieci, chrześniaków - z okazji urodzin czy imienin, rocznicy ślubu, w różnych sytuacjach życiowych – upraszając im Boże dary i błogosławieństwo.

5. W sobotę 1 października organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole na doroczne  diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca. Zapraszamy Róże różańcowe i wszystkich czcicieli modlitwy różańcowej na dzień skupienia w sanktuarium. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 7.45. Powrót ok. g. 17.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii parafialnej.
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum