XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 04 września 2016r.

1. Dziś, w 4 dniu miesiąca zapraszam o g. 17.30 na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Kazimierza królewicza. 

2. W czwartek 8 września wypada święto Narodzenia Najśw. M. Panny połączona z uroczystością odpustową w naszej parafii . Msze św. w Bazylice przed południem o g. 8.00, 9.30, 11:00 i główna Msza św. po południu o g. 18.00 z udziałem księży z naszego Dekanatu. Nabożeństwo do Matki Bożej o g. 17.30. Kazania odpustowe na Mszach św. wygłosi ks. prob. Piotr Szymański. Ofiary złożone na tacę będą darem naszej wspólnoty na dalsze prace przy budowie kościoła na Halinowie.

Przyjdźmy licznie na Msze św., aby podziękować Bogu za dar życia Maryi, którą Bóg wybrał na Matkę Zbawiciela świata i powierzyć Jej opiece życie każdego z nas. Jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

  •  Składamy najlepsze życzenia  solenizantom i jubilatom wraz z modlitwa w ich intencji 

3. Klub Seniora zaprasza na cotygodniowe spotkania w środy o g. 15.30 w świetlicy Kazimierzówka. Na spotkaniu w najbliższą środę wspomnienia z majowego wyjazdu szlakami Piastów z obejrzeniem i ewentualnymi zamówieniami zdjęć. Zapraszamy!

4. Zapisy młodzieży kl. III Gimnazjum do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania - u katechetów w szkole. Osoby, które z poza Gimnazjum pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania w marcu 2017 r. w naszej parafii, powinni zgłosić ten zamiar do ks. Pawła w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

5. Dzień skupienia dla narzeczonych. Najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej w Błotnicy w II sobotę września tj. 10 września 2016 r. Rozpoczęcie o g. 10.00. Prosimy narzeczonych, którzy jeszcze w tym roku przyjmą sakrament małżeństwa o uczestniczenie w tym duchowym przygotowaniu do rozpoczęcia życia małżeńskiego i rodzinnego. 

6. W sobotę 1 października organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole na doroczne  diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca. Zapraszamy Róże różańcowe i wszystkich czcicieli modlitwy różańcowej na dzień skupienia w sanktuarium. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 8.00. Powrót ok. g. 17.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii parafialnej.
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum