XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 lipca 2016r.

1. W sobotę 6 sierpnia 2016r. wyruszy na trasę do Częstochowy XXXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy, dyskusji i ofiary. To „rekolekcje w drodze”, które przypominają nam o pielgrzymowaniu do wyznaczonego przez Stwórcę celu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych parafian do uczestniczenia w tej pielgrzymce do naszej Matki.

       Zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę są od 1 sierpnia  po Mszy św. wieczornej o g. 18.30 w salce przy plebanii. Koszt od jednego uczestnika wynosi 60 zł. w tym cena wpisowego i bagażu. Grupa 4 wyrusza z placu przy Bazylice w sobotę 6 sierpnia o g. 7.45. Jest możliwość powrotu z Częstochowy autokarem 13 sierpnia po Mszy św. na wałach. Koszt 40 zł.

       Zapraszamy tych, którzy nie idą na pielgrzymkę do włączenia się do Duchowej Pielgrzymki Karty do zapisu oraz program uczestniczenia w duchowej pielgrzymce są na stoliku za ławkami. W dniach pielgrzymki rano o g. 7.30  w kaplicy M.B. Częstochowskiej śpiew Godzinek, Msza św., po Mszy św. wieczornej Apel Jasnogórski i 10- tek różańca. Zapraszamy. Indywidualnie w te dni odmawiamy Anioł Pański i cząstkę Różańca.

2. W tym tygodniu wypadają  w liturgii Kościoła  wspomnienia:

  • w poniedziałek 1.08 Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła oraz rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  • w czwartek 4.08 - św. Jana Marii Vianneya, patrona księży.
  • w sobotę 6.08 -  Święto Przemienienia Pańskiego.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia…..

3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I Piątek i I sobotę miesiąca.

W I piątek o g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. Wieczornej.

4. Ks. Mirosław Bujak, misjonarz pracujący w Kamerunie, który w maju przeprowadził w naszej parafii niedziele misyjną, przed powrotem na misje przesłał list z podziękowaniem za otwartość i ogromną życzliwość jaka go spotkała. Dziękuje za ofiarę na misje w wysokości 5343 zł.

5. Pewna osoba pragnie ofiarować wózek prawie nowy dla osoby niepełnosprawnej z naszej parafii. Zgłoszenie przyjmiemy w zakrystii lub kancelarii.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum