XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 czerwca 2016r.

1. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Wykorzystajmy ten piękny czas dany nam przez Boga nie tylko dla odpoczynku i odnowy sił fizycznych. Przez przyrodę, piękno ojczystej ziemi czy innych zakątków świata, niech przemawia do nas sam Stwórca.  Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń i niedzielnej Eucharystii. Zechciejmy w ten wakacyjny czas otworzyć  nasze serca i umysły dla Boga i drugiego człowieka, abyśmy powracali z urlopów radośni uczynionym dobrem i bogatsi poznanym i doświadczonym pięknem. Urlopowiczom życzmy Bożej opieki i błogosławieństwa na wakacyjnych  szlakach.

2. W środę 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w bazylice o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to również dzień imienin ks. bpa Piotra Turzyńskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

3. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa w tych dniach Bazylice według dotychczasowego porządku. Spowiedź w I piątek od g. 17.00.

  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia zapewniając o modlitwie w Państwa intencji

4.Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej zaprasza w dziś na comiesięczne spotkanie Kręgu Biblijnego o g. 19.00 w świetlicy Kazimierzówka,” kończące rok formacji biblijnej  i prelekcję multimedialną Ks. Dr. JACKA KUCHARSKIEGO pt. „Łukaszowe przypowieści o miłosierdziu Boga. Faryzeusz i celnik (Łk 18,9-14)”.

5. Msze św. niedzielne odprawiane będą według dotychczasowego porządku przedwakacyjnego.

6. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski i ks. bpa Henryka Tomasika, parafie włączone zostały do zbierania podpisów pod Inicjatywę Ustawodawczą o ograniczeniu handlu w niedzielę. Na kartach  wystawionych na stoliku za ławkami należy wpisać dokładnie imię i nazwisko, adres zamieszkania kodem pocztowym, numer PESEL i podpis.
 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum