XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 czerwca 2016r.

1. Rozpoczyna się ostatnia dekada czerwca, miesiąca poświęconego Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie o g. 17.30.

2. W czwartek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Każde ojcostwo bierze swoją godność i wzór z Bożego Ojcostwa. Życzymy Ojcom naszej parafii, aby w codziennej więzi z Bogiem na modlitwie, w niedzielnej Eucharystii, innych sakramentach św, lekturze Słowa Bożego, czerpali mądrość i siłę do wypełniania swojego powołania w małżeństwie i rodzinie oraz aby ojcostwo na co dzień było dla nich źródłem prawdziwej radości i spełnienia. Na nabożeństwie czerwcowym będziemy polecać ojców Bożemu Sercu. Serdecznie zapraszamy  na wspólną modlitwę.

  • W piątek 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
  • Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w czwartek o g. 17.00
  • W piątek o g. 8.00 Msza św. dziękczynna  na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży z rodzinami i wychowawcami.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech święci Patronowie swoim wstawiennictwem u Boga upraszają obfite błogosławieństwo na każdy dzień.

3.W sobotę, 25 czerwca br., o godzinie 13.00, przy pomniku ofiar Radomskiego Czerwca, u zbiegu ulic Żeromskiego i 25 Czerwca, celebrowana będzie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Kard. Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego. W uroczystościach wezmą udział władze Państwowe na czele z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Transmisję uroczystości przeprowadzi TV Trwam.

Zapraszam wszystkich Was, Drodzy Bracia i Siostry, do udziału w Mszy Świętej i wspólnej modlitwy dziękczynnej za odzyskaną wolność oraz o pomyślność naszej Ojczyzny.

                        + Henryk Tomasik, Biskup Radomski

4.Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej zaprasza w przyszłą niedzielę 26 06 na comiesięczne spotkanie Kręgu Biblijnego o g. 19.00 w świetlicy Kazimierzówka” kończące rok formacji biblijnej i prelekcję multimedialną Ks. Dr. JACKA KUCHARSKIEGO pt. „Łukaszowe przypowieści o miłosierdziu Boga. Faryzeusz i celnik (Łk 18,9-14)”.

5. W sobotę 25 czerwca po Mszy św. o g. 9.00 w Katedrze wyruszy doroczna piesza pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafii katedralnej lub w dniu pielgrzymki w katedrze.

6.Rozpoczynają się wakacje a wraz z nimi wyjazdy dzieci i młodzieży z naszej parafii na rekolekcje oazowe. Nie wszystkie dzieci stać na pełne sfinansowanie rekolekcji. Podobnie jak w ubiegłych latach w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na dofinansowanie wyjazdu tych dzieci. Serdecznie zapraszamy do daru serca na ten cel. Niech to będzie nasza cegiełka pomocy w chrześcijańskim wychowaniu najmłodszego pokolenia parafian.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum