UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 22 maja 2016r.

1. W czwartek 26 maja obchodzimy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, znaną u nas pod nazwą Bożego Ciała. W tym dniu w sposób szczególny oddajemy cześć Chrystusowi Eucharystycznemu, który pozostaje z nami pod postaciami Chleba i Wina, a uczestnicząc w procesji eucharystycznej składamy  świadectwo wiary. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Będą celebrowane u nas o g. 8.00, 9.30, 11.00, bezpośrednio po Procesji Eucharystycznej i o g. 18.00.

  • Po Mszy św. o g. 11.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać wg porządku z lat poprzednich, podobnie usytuowanie ołtarzy. Dla uczczenia Chrystusa Eucharystycznego niesionego w procesji prosimy o przybranie ulic i domów na trasie procesji, ale też w domach chrześcijańskich na terenie parafii.
  • Prosimy dzieci, młodzież i dorosłych wzorem lat ubiegłych do sypania kwiatów, niesienia poduszek, baldachimu, obrazów, chorągwi, feretronów i świec.
  • Dzieci: chłopców i dziewcząt sypiące kwiaty zapraszamy na próbę przed Bazylika we wtorek o g. 17.00.
  • Od piątku przez cały tydzień w czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo o g. 17.30 i procesję eucharystyczną.
  • Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny czy inne rocznice, składamy najlepsze życzenia wraz z zapewnieniem o pamięci w modlitwie.

3 W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Naszą wdzięczność i miłość dla naszych mam wyrazimy  tak, jak dyktuje nam kochające dziecięce serce. Na nabożeństwie majowym będziemy polecać w serdecznej modlitwie nasze mamy wstawiennictwu Matki Bożej. Dla zmarłych naszych matek upraszajmy przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia udział w radości nieba.

4. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II zaprasza w dzisiejszą niedzielę na comiesięczne spotkanie biblijne. Prelekcję multimedialną pt. Łukaszowe przypowieści przedstawi ks. dr Jacek Kucharski. Spotkanie odbędzie się w  Świetlicy Kazimierzówka o g. 19.00.

5. W sobotę 4 czerwca organizujemy wyjazd autokarowy  na Jasną Górę, na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca oraz do sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, patronki rodzin. Koszt 40 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. W sobotę 4 czerwca organizujemy wyjazd z naszej parafii na spotkanie młodych w Lednicy. Koszt 70 zł. Zapisy do 29 maja.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum