WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 08 maja 2016r.

Marsz dla Życia i Rodziny 15 maja 2016 r.

Już po raz piąty, w niedzielę, 15 maja 2016 r., ulicami miast naszej diecezji przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

Ta piękna inicjatywa ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz jej wewnętrzną wartości. Marsz jest organizowany pod hasłem: „Życie jest bezcenne”. Pragniemy także ukazać wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Radomski Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą Świętą w kościele św. Jana w Radomiu o godzinie 15.00. Marsz wyruszy sprzed kościoła ok. godz. 16.00, a zakończy się piknikiem rodzinnym przed Urzędem Miejskim w Radomiu.

Zapraszam na ten Marsz małżeństwa i rodziny z dziećmi. Pragę, aby było to święto tych, którzy wiedzą, że kształt życia społecznego zależy od dobrej, szczęśliwej i trwałej rodziny.

Biskup Henryk Tomasik 

1. W dzisiejszą niedziele na Mszy św. o g. 11.00 dzieci kl. III przystąpią do I Komunii św. Od poniedziałku przeżywać będą biały tydzień. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

2. W czwartek 12 maja przypada piąta rocznica śmierci ks. inf. Adama Sochy, pierwszego proboszcza, organizatora i budowniczego parafii św. Kazimierza Królewicza na Zamłyniu. Msza św. w intencji ś.p. ks. infułata będzie odprawiona w czwartek o g. 18.00. Zapraszam parafian do modlitwy za Jego duszę.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła  obchodzimy wspomnienia i święta:

  • 09.V pn. uroczystość św. Stanisława, bpa i m., patrona Polski, obchód przeniesiony z niedzieli 8 maja.
  • 13.V w piątek NMP Fatimskiej, odpust Fatimski w kościele na Janiszpolu.  Kółka Żywego Różańca także z naszego dekanatu, spotykają się na nabożeństwie w Janiszpolu o g. 18.00. O g. 19.00 Msz św. a o g. 20.00 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Dojazd autobusem miejskim nr 2 i 15.
  • 14.V w sb. św. Macieja Ap., wybranego do grona apostołów na miejsce Judasza.
  • 15.V Niedziela  Uroczystość Zesłania Ducha Św.
  • Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia z zapewnieniem o pamięci w modlitwie.

4. W przyszłą niedzielę 15 maja dzieci kl. IV na Mszy św. o g. 9:30 obchodzą 1 rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodzin w sobotę o g. 9.00 rano.

5. W poniedziałek 16 maja o g. 5.30 rano Msza św. w kaplicy M.B. rozpoczynająca 4 dniową pielgrzymkę śladami Piastów. Proszę o uzupełnienie brakującej wpłat pieniężnej.

6. W sobotę 4 czerwca organizujemy wyjazd autokarowy  na Jasną Górę, na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca oraz do sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, patronki rodzin. Koszt 40 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum