VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 01 maja 2016r.

1. Dziś rozpoczyna  się miesiąc maj  poświęcony  czci Najśw. Maryi Panny. Będziemy gromadzić się  w tym miesiącu na nabożeństwach majowych o g. 17.30 ucząc się w szkole Maryi rozważając wezwania Litanii Loretańskiej - całkowitego zawierzenia Bogu i służby ludziom. W dniu 1 maja po nabożeństwie będzie procesja Eucharystyczna wokół Bazyliki. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach maryjnych dzieci, młodzież i dorosłych, a na pierwszym nabożeństwie do niesienia chorągwi, feretronów a dzieci do sypania kwiatów. Zatroszczmy się również o odnowienie i udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Są one zewnętrznym znakiem naszej wiary i miłości do Boga i jego Matki. 

2. We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznicę Konstytucji 3 maja. Msze św. w bazylice wg porządku niedzielnego. W tym dniu na Jasnej Górze, w obecności Episkopatu Polski i władz Rzeczypospolitej będzie miało miejsce nowe zawierzenie  Matce Bożej całego narodu i Kościoła w naszej Ojczyźnie z okazji 1050 lecia Chrztu Polski. 

3.W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy  wspomnienia świętych: w środę 4 V  św. Floriana, patrona strażaków, w czwartek 5 V Judyty, patronki Siostry Franciszkanki. Msza św. w jej intencji o g. 18.00, w piątek 6 V św. Apostołów Filipa i Jakuba.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia…

4.W tym tygodniu wypada też I czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca.W I piątek o g. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do nabożeństwa wieczornego. W I sobotę po Mszy św. spotkanie formacyjne KŻR.

5. W przyszłą niedziele 8 maja na Mszy św. o g. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci kl. III. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę 7 maja o g. 9.00.

6. W sobotę 4 czerwca organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na doroczne spotkanie KŻR. W tym dniu nawiedzimy też Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskie, patronki rodzin. Koszt 40 zł. zapisy przyjmujemy w zakrystii.

7. Dziś gościmy w naszej bazylice p. Zygmunta Romanowskiego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert w Jego wykonaniu. W przedsionku bazyliki po każdej Mszy św. możemy nabyć nagrania w wykonaniu p. Zygmunta.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum