V NIEDZIELA WIELKANOCNA -24 kwietnia 2016r.

1.W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

W poniedziałek 25 kwietnia św. Marka. Towarzyszył św. Pawłowi podczas I podróży apostolskiej, potem został uczniem apostoła Piotra i podał jego naukę w swojej Ewangelii.
  • W piątek 29 kwietnia św. Katarzyny. Tak dalece wyróżniała się miłością do kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła, a w r. 1999 św. Jan Paweł II ustanowił ją Patronką Europy. Jest to dzień imienin s. Katarzyny, naszej zakrystianki. Msza św. w Jej intencji o g. 18.00 Serdecznie zapraszamy.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą w ich intencji.

2. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej  zaprasza w ramach cyklu „Biblijne dzieła miłosierdzia Boga” na prelekcję multimedialną KS. DR. JACKA KUCHARSKIEGO pt. „Łukaszowe przypowieści o miłosierdziu Boga. Niesprawiedliwy sędzia i natrętna wdowa (Łk 18,1-8)”. Spotkanie odbędzie się dziś w świetlicy „Kazimierzówka” przy bazylice św. Kazimierza w Radomiu, godz. 19.00.

3.W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Papież Franciszek, przed modlitwą Regina Coeli, zaapelował o zorganizowanie w niedzielę, dnia 24 kwietnia br., specjalnej zbiórki pieniędzy na pomoc dla Ukrainy. Ks. Bp Henryk Tomasik poleca  przeprowadzenie we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Radomskiej zbiórki ofiar – do puszek w dzisiejszą niedzielę. Można ofiarę na ten cel złożyć też w naszej bazylice po Mszy św.

4. W przyszłą niedzielę, 1 maja gościć będziemy p. Zygmunta Romanowskiego, świeckiego misjonarza, w dzieciństwie uzdrowionego z paraliżu ciała. Podczas Mszy św. wykona pieśni religijne, które śpiewał w 30 krajach. Po Mszy św. wieczornej wykona w bazylice koncert.

5. We wtorek 26 kwietnia po Mszy św., o g. 18:30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi sie do przeżycia rocznicy komunii świętej.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum