II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 03 kwietnia 2016r.

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

 w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.


      W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami. 

            /-/ Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP

  • W pn. 4. 04. o g. 17. 30 comiesięczne naboż. ku czci św. Kazimierza a w czwartek I czw. miesiąca z naboż. w intencji powołań. 

1. W dniach 12–19 kwietnia w całej Polsce obchodzimy 72. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec". Celem przeżywania Tygodnia Miłosierdzia jest uwrażliwienie ludzkich sumień i serc do ofiarnej posługi na rzecz człowieka potrzebującego. Każdy chrześcijanin mając dostęp do nieskończonego źródła Bożej Miłości, która uobecnia się w Eucharystii i życiu sakramentalnym może czerpać siły, aby dzielić się nią z potrzebującymi.

2. Dzień Świętości Życia jest związany z Uroczystością Zwiastowania Pańskiego, którą obchodzimy wyjątkowo jutro 4 kwietnia. Msze św. w bazylice o g. 7.00 i 18.00. Zapraszamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz do dawania świadectwa poszanowania życia, świętości małżeństwa i rodziny.

Zapraszamy do udziału w radomskich obchodach Dnia Świętości Życia

Program obchodów Dnia Świętości Życia w Radomiu

17.00 – Marsz dla Życia sprzed radomskiej katedry do kościoła OO. Bernardynów

17.45 „PĘTLA” – spektakl w wykonaniu młodzieży V GM – kościół OO. Bernardynów

18.30 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji.

19.30 – Procesja ze świecami pod pomnik Maryi Matki Życia

3. Dziś po Mszy św. o g. 12.30 spotkanie z dziećmi i rodzicami przed I Komunią św.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 12.30 spotkanie w bazylice z rodzicami ministrantów.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum