V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 13 marca 2016r.

1. Liturgia dzisiejszej, V niedzieli W. Postu wprowadza nas w ostatni etap świętego czasu Męki Pańskiej. Jednocześnie rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Niech uczestnictwo w rekolekcjach i w nabożeństwach wielkopostnych pomoże nam w pogłębionym i owocnym przeżywaniu tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa /plan rekolekcji/

3. W piątek o g. 18.00 Msza św. a bezpośrednio po niej podobnie  jak w latach ubiegłych Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Zamłynia w intencji naszej Ojczyzny w roku Jubileuszu Chrztu Polski i powstania państwa polskiego. Serdecznie zapraszamy na drogę krzyżową dzieci, młodzież i dorosłych.

4. W sobotę 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Jest on m.in. patronem mężczyzn. Zapraszamy na g. 17.30 na nabożeństwo różańcowe w intencji mężczyzn. 

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją będzie na Mszy św. o g. 11.00. Gromadzimy się przed plebanią, gdzie rozpocznie się liturgia poświęcenia palm a po niej procesyjnie przejdziemy do świątyni na Mszę św. Na pozostałych Mszach św. poświęcenie palm będzie miało miejsce w Bazylice. Po Mszach św. ofiary złożone do puszek przeznaczone będą na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum