UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:

  • 8 VI - św. Jadwigi Królowej, żony króla Jagiełły, kobiety wielkiej pobożności, mądrości, patriotyzmu i ducha miłosierdzia;
  • 10 VI - bl. Bogumiła, abpa gnieźnieńskiego, a po rezygnacji z urzędu - pustelnika. Żył w XII w.;
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o g. 1130modlimy się w intencji tegotygodniowego solenizanta - ks. Norberta Lisa. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

    2. W minionym tygodniu artyści z Krakowa w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej położyli mozaiki przedstawiające tajemnice bolesne i chwalebne różańca św. Po Mszy św. zapraszamy do obejrzenia wykonanego dzieła religijnego i artystycznego.

    3. Krzyż wolności, to pomnik znajdujący się u zbiegu ulic Okulickiego i Głównej. Jest to pomnik ufundowany przez miejscowych pracowników garbarskich w 1918 r. jako dar dziękczynienia za odzyskanie przez Polskę niepodległości. Krzyż ten wymaga obecnie generalnej renowacji. Na to potrzeba zezwolenia i środków ze strony władz miejskich. Starania te podjął Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Radomia. Odnowienie tego zabytku nie leży w gestii parafii. Niemniej parafia będzie popierać działania Społecznego Komitetu.

    4. W dzisiejszą niedzielę w Warszawie na terenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej ma miejsce dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II. Połączone jest z dorocznym wsparciem budowy tej świątyni i Centrum Opatrzności Bożej przez wiernych w polskich parafiach jakow wyrazu wdzięczności Narodu Polskiego dla Opatrzności Bożej. Po Mszy św. w przedsionku bazyliki będzie zbierana ofiara do puszek na ten cel.

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum