Schola

W naszej parafii istnieje schola młodzieżowa. Liczy ona 15 osób z gimnazjum, szkoły średniej i studiów, głównie dziewczyn, które śpiewają do akompaniamentu gitar. W scholi gra trójka gitarzystów. Opiekunem jest ks. Jacek, który pomaga w ustaleniu odpowiednich pieśni na Mszę Św.

Schola spotyka się regularnie na próbach w każdą niedzielę o g. 900 , oraz w każdą środę o g. 1830, aby przygotować repertuar na Mszę Św. Są to zawsze przemyślane pieśni, zgodne z tematyką Ewangelii, zarówno młodzieżowe, jak i tradycyjne. Schola śpiewa także większość części stałych podczas Mszy Św.

Próby przebiagają w miłej atmosferze, zaangażowaniu i ciężkiej pracy nad wokalem, czego efekty widać podczas liturgii. Profesjonalne wykonanie pieśni owocuje upiększeniem Eucharystii, co znajduje uznanie zarówno w oczach księży jak i parafian.

Członkowie scholi nie skupiają się tylko na śpiewie, prowadzą także bogatą formację duchową. W czasie wspólnych spotkań starają się pogłębiać swoją wiarę, odnajdując odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Uczestniczą także aktywnie w życiu parafii, np. podczas nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii, czy obchodach rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Schola śpiewa co tydzień w niedzielę na Mszy św. młodzieżowej o g. 1000, na apelach jasnogórskich, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, a także na ślubach jeśli życzą sobie tego młodzi.

Jeśli uważasz, że potrafisz śpiewać dołącz do nas. Przyjdź na próbę i zapisz się!!!
Zapraszamy!!!


 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum