Oaza

Ruch Światło-Życie

Oaza w naszej parafii obejmuje dzieci i młodzież w wieku szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły średniej i powstała dzięki pomocy i zaangażowaniu pań katechetek z PSP nr 15, pani Julity Stani i pani Urszuli Bartosiak, które umożliwiły animatorom rozpowszechnienie oazy w szkole na lekcjach religii. Spotkania odbywają się w następujących grupach:

  • Dzieci Boże - klasy 3,4 w każdą sobotę o g. 1000;
  • Oaza Nowej Drogi I - klasy 5, 6 w każdy czwartek o g. 1830;
  • Oaza Nowej Drogi II - klasy 1-2 gimnazjum w każdy poniedziałek o g. 1830;
  • Oaza Nowego Życia -  klasy 3 gimnazjum wzwyż, każdy poniedziałek o g. 1830.

"Oazę w naszej parafii składa się z siedmiu grup. Jedną z grup tworzymy my, uczniowie szkoły gimnazjalnej wraz z animatorem. Jest nas około dziesięciu osób. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godzinie 18:30. Spotkanie poprzedzone jest wieczorna Mszą Świętą. Rozmawiamy na rożne tematy dotyczące Boga, religii, drugiego człowieka i nas samych. Dzielimy się swoimi przemyśleniami, każdy może wypowiedzieć swoje zdanie na dany temat. Po mimo tego uczestniczymy w życiu naszego kościoła oraz w organizowanych przez naszą wspólnotę oazową wydarzeniach. Takich jak : ogniska, pogodne wieczory, wycieczki rowerowe, weekendowe wyjazdy. W wakacje wyjeżdżamy na piętnastodniowe rekolekcje oazowe, na których milo spędzamy czas. Nasza grupa to ludzie otwarci, sympatyczni, pomocni. Podczas naszych spotkań panuje mila i luźna atmosfera, ale także pamiętamy o szacunku do siebie nawzajem. Serdecznie Zapraszamy osoby, które chciałyby do nas dołączyć. U nas zawsze każdy jest mile widziany."

Dzieci i młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w spotkaniach, uczą się piosenek religijnych do akompaniamentu gitar, uczestniczą w zabawach, angażują się w życie parafii, organizują adoracje Najświętszego Sakramentu w każdy pierwszy czwartek miesiąca o 1800, przygotowują oprawę Mszy św. (każda 1. niedziela miesiąca o g. 1300 oraz każdy 1. czwartek miesiąca) poprzez czytanie Słowa Bożego, komentarzy, modlitwy wiernych, śpiewanie pslamu itp. W wakacje dzieci pojadą na oazę wakacyjną, która jest uwieńczeniem rocznej pracy w parafii. Oaza liczy ponad 50 osób w różnych grupach wiekowych.

Spotkania oazowe prowadzą animatorzy, a opiekunem grupy jest ks. Paweł.

Jeśli przyjęłaś lub przyjąłeś I Komunię Świętą, przyjdź na spotkanie i zapisz się!!!


 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum