I MISTRZOSTWA MINISTRANTÓW W TENISIE STOŁOWYM DEKANATU RADOM-ZACHÓD
1 grudnia 2012r. wIMG_2988 ośrodku duszpasterskim „Kazimierzówka” przy Bazylice Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu odbyły się pierwsze mistrzostwa ministrantów w tenisie stołowym o puchar Księdza Dziekana. Uczestnicy przybyli z siedmiu parafii dekanatu wraz ze swoimi księrzmi opiekunami. Mistrzostwa zgromadziły 32 tenisistów - ministrantów. Pomysłodawcą tego wydarzenia był ks. Grzegorz Wrzochal – wikariusz parafii św. Kazimierza. Pod czujnym okiem głównego sędziego ks. Jacka Pałosza - wikariusza parafii św. Kazimierza, i kilku jego pomocników zostały rozegrane mecze w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia. Drużyna z Zakrzewa pod opieką z ks. Bartłomieja Grzebuły była nie do pokonania. Zdobyli wszystkie pierwsze miejsca. W kategorii „szkoła podstawowa” Jakub Rdzanek. W kategorii „szkoła gimnazjalna” pierwsze miejsce zajął Paweł Miros. Zwycięzcą w kategorii „szkoła średnia” i tytuł najlepszego gracza i główną nagrodę zdobył Mateusz Stopka. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a zwycięzcy puchary, które wręczył ks. Grzegorz Senderski – dziekan dekanatu Radom – Zachód. Zwycięzcom z Zakrzewa gratulujemy wspaniałych umiejętności i zdobycia pierwszych miejsc.