46. Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie
                                IMG_0984     Uczestnictwo w Powakacyjnym Dniu Wspólnoty jest już tradycją dla młodzieży działającej przy naszej parafii. Dlatego też nie mogło ich zabraknąć w miniony piątek w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, gdzie odbyła się 46. Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie. W godzinach porannych grupa ok. 30 osób wraz z Ks. Jackiem wyruszyła spod placu Bazyliki, aby niebawem móc wkroczyć na plac seminaryjny.

To niecodzienne wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 9. Wszyscy zebrani byli w świetnych humorach, wynikających z możliwości spotkania się z dawno nie widzianymi osobami. A tańce integracyjne zapoczątkowane przez animatorów, tylko temu sprzyjały. Każda grupa parafialna przyniosła z sobą kartonową cegłę, przedstawiającą parafie na znak budowania jedności. Następnie nastąpiło zapalenie świecy oazowej przez moderatorów diecezjalnych : Ks. Grzegorza Lipca i s. Anie Baćmage. A tuż potem ks. Maciej Krulak (dyrektor Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku) wygłosił konferencję pt.: „Kościół naszym domem”, która nawiązywała do tegorocznego programu duszpasterskiego pod tym samym hasłem. Po zakończeniu tak wyczerpującej wypowiedzi księdza Macieja, zebrani podzielili się w grupy. Swoje spotkanie miała  zarówno schola jak i ministranci oraz oaza w poszczególnych stopniach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uwieńczeniem pracy w grupach było podsumowanie godzinnej pracy, poszczególnych wspólnot.

O 12:30 miejsce miało najważniejsze wydarzenie tego dnia, mianowicie Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Henryka Tomasika, który także wygłosił homilie na temat budowanie kościoła na fundamencie wiary w Chrystusa. Pod koniec Eucharystii Ks. Biskup nałożył krzyże animatorskie czternastu animatorom.Po uczcie dla ducha, przyszedł czas na ucztę dla ciała, czyli odbyła się Agape. Wszyscy mogli skosztować przepysznej zupy pomidorowej i słodkich drożdżówek. Następnie odbyły się zabawy i tańce, w których każdy mógł wziąć udział. Ostatnim elementem spotkania była wspólna modlitwa różańcowa w intencji moderatorów oraz podziękowania i uroczyste błogosławieństwo.

Młodzież z naszej parafii była szczęśliwa, że mogła spotkać się ze swoimi przyjaciółmi oraz chwalić Boga za te wakacje. Na pewno za rok również wybiorą się w takim samym, a nawet większym gronie.

Zdjęcia z pielgrzymki

 
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum